Strona główna

2020-05-01

229. rocznica uchwalenia Konstytucji 3 Maja. Wykład Brata Piotra Boronia

Szanowni Bracia,

tradycją jest że Bractwo Kurkowe uczestniczy w obchodach uchwalenia Konstytucji 3 Maja. Dzisiaj ze względu na obostrzenia sanitarne nie możemy tego zrobić w takiej formie jak co roku. Dlatego w imieniu Brata Piotra Boronia, i własnym. zapraszam na wykład on-line na temat: "Refleksje historyczne nt. uchwalenia Konstytucji 3 maja"

Wykład odbędzie się w sobotę 2 maja o godzinie 19.00, a jego powtórka w niedzielę 3 maja o godzinie 19.00

Wykład będzie dostępny dla wszystkich także dla osób spoza Bractwa. Możecie się tą informacją podzielić ze znajomymi. Chcemy zorganizować to przedsięwzięcia, tak aby przypominało maksymalnie spotkanie w Celestacie. Dlatego już dziś chcemy przetestować rozwiązania techniczne np. możliwość zadawania pytań przez słuchaczy.
 
Dlatego już dziś 1 maja o godz. 19.00 zapraszam na próbę generalną dostępną tylko dla Braci pt.: Prezentacja filmu: "1989 Intronizacja Króla Kurkowego Józefa Turbasy Brzoza-Sprawiedliwego"

Film będzie trwał ok 10-12 minut. Po nim mam nadzieje wywiąże się dyskusja, która będzie namiastką naszych spotkań w Celestacie. W razie problemów technicznych ja będę dostępny do pomocy już od 18:40.

Podjąłem inicjatywę przeniesienia aktywności Brackiej do internetu z dwóch powodów:

1. Krótkoterminowo pozwoli to na zachowanie w jakiejś formie tradycji wspólnego świętowania 3 Maja i pokazanie, że mimo przeciwności losu nieprzerwanie działamy.
2. Jeśli forma zostanie odpracowana, będzie można w tej formie odbyć zaległe Walne.

Dlatego gorąco zachęcam do uczestnictwa w dzisiejszej projekcji filmu "1989 Intronizacja Króla Kurkowego Józefa Turbasy Brzoza-Sprawiedliwego i wykładach Brata Piotra Boronia o Konstytucji 3 Maja: w sobotę 2. i niedzielę 3. maja zawsze o 19:00.

Z braterskim pozdrowieniem
Rafał Wolfram