Strona główna

2018-02-12

Inauguracja Nowenny za Ojczyznę w 100-lecie Niepodległości.

Inauguracja Jubileuszowej Nowenny za Ojczyznę w 100-lecia odzyskania Niepodległości. Spotkanie metropolity krakowskiego ks. abp. Marka Jędraszewskiego po mszy św. w Katedrze Wawelskiej z braćmi kurkowymi - królem kurkowym Piotrem M. Mikoszem ,,Europejczykiem", marszałkiem Dobiesławem Gała oraz bratem Wojciechem Ogonowskim.  W niedzielnej homilii metropolita krakowski skupił się na roli jaką odegrał Kościół w trudnych chwilach dla Polski i Polaków: „Naród - mówił - potrzebował Kościoła katolickiego, aby przetrwać. Kościół katolicki dawał narodowi siłę, aby nie zwątpić".

Zgodnie z programem Nowenny w tym miesiącu modlitwom nowennowym,skupionym na zagadnieniach miłosierdzia, patronuje św. Szymon z Lipnicy. W marcu nowenny będą poświęcone tematom modlitwy i pokuty, a patronował im będzie św. Jacek Odrowąż. W kwietniu tematem nowenny będzie świętowanie niedzieli, a patronem modlitw - św. Stanisław Kaźmierczyk.

Maj upłynie na modlitwach o małżeństwo i rodzinę, pod patronatem bł. Salomei. Intencją czerwcową będą zaś praca i odpoczynek, a patronem - bł. Aniela Salawa. Szacunek dla życia ma być intencją modlitw w lipcu, patronką spotkań - św. Jadwiga Królowa. W sierpniu krakowianie będą się modlić o wolność od nałogów i uzależnień, spotkaniom patronował będzie św. Brat Albert Chmielowski. Nowenny wrześniowe pod patronatem świętego Jana Kantego skoncentrowane będą na wychowaniu i edukacji i wykształcenie.  Tematem nowenn październikowych będą jedność i solidarność, miesiącowi patronował zaś będzie św. Jan Paweł II.

Janusz Michalczak