Strona główna

2020-04-07

Pożegnanie śp. Brata Szymona Kohuta (1982 - 2020).

Dramatyczna wiadomość... W czwartek pożegnamy w ostatniej drodze śp. Brata Szymona Kohuta, niespełna czterdziestolatka, który zaledwie trzy lata temu trafił w szeregi naszego Towarzystwa. Był człowiekiem, którego rozpierała energia.

W Krakowie Brat Szymon dał się poznać jako sprawny menedżer i edukator. Założył działającą z sukcesami Krakowską Szkołę Restauratorów, gromadząc wokół siebie kwiat utalentowanych przedstawicieli środowiska - barmanów, sommelierów i kelnerów.

Był miłośnikiem małych Ojczyzn i regionalizmów, historii oraz tradycji. Szczególnym sentymentem darzył swój rodzinny Mielec.

,,Bóg, Honor, Ojczyzna, dobre wychowanie i ułańska fantazja to moje wartości - napisał kiedyś do Braci. - Staram się żyć zgodnie z tymi zasadami, choć nie zawsze wychodzi. Ale nikt nie jest idealny. Mam prośbę, nie noście słów ,,Bóg - Honor- Ojczyzna" na bluzach od dresu, bo w takim postępowaniu jest coś nie tak. Hasło to miejcie w sobie, we własnych duszach i pamiętajcie o nim. Wiedzcie, że być patriotą to nie znaczy bić się w obronie wartości, robić zamieszki na stadionach, ulicach i hejtować w internecie. Można być nim po cichu, ale ciągle i bardzo konsekwentnie".

Cześć Jego Pamięci!