Strona główna

2019-05-18

Adam Rajpold zwycięzcą zawodów o tytuł króla kurkowego AD 2019

Dzisiaj na Pasterniku odbyły się zawody strzeleckie o tytuł króla kurkowego AD 2019. Zwyciężył w nich, strzelając centralnie w dziesiątkę, brat Adam Rajpold.Zwycięzca pokonał w finałowym strzelaniu braci Dariusza Kaczmarczyka (po prawej) i Rafała Kowala.

Zawody odbyły się m.in. w obecności prezydenta Krakowa prof. Jacka Majchrowskiego i dowódcy Centrum Operacji Lądowych - Dowódcy Komponentu Lądowego CO-Ląd gen. dywizji Sławomira Kowalskiego. Król-elekt Adam Rajpold jest znanym krakowskim hotelarzem, właścicielem sieci hoteli "Kazimierz", prezesem Małopolskiej Izby Hotelarskiej ,,Gremium". Intronizacja nowego króla kurkowego odbędzie się 2 czerwca br. w Rynku Głównym.

Podczas zawodów zmagano się również o puchary honorowe. W rywalizacji o puchar VIP-ów zwyciężył Łukasz Gibała. Najlepszym strzelcem wśród b. królów kurkowych i generałów okazał się brat Jan Dziura-Bartkiewicz, który w walce o Superpuchar pokonał Łukasza Gibałę. Podczas turnieju starszy Henryk Kuśnierz oraz podstarszy Kazimierz Loranc uhonorowali szczególnie osoby zasłużone dla Bractwa medalami brackimi, a król kurkowy Zbigniew Wolfram ,,Niepodległy" - medalami królewskimi.

Gratulujemy!!! Vivat Rex!!! Wiwat król Adam Rajpold!!!

Janusz Michalczak