Strona główna

2021-10-11

Bracia Kurkowi w Budapeszcie

Krakowscy Bracia Kurkowi w dniach 5-7 października br. przebywali w Budapeszcie. Zwiedzili Światową Wystawę Łowiecką „One With Nature”.


Wystawa w stolicy Węgier jest największym tego rodzaju wydarzeniem przyrodniczym w 2021 roku na świecie. Jej tematykę obejmuje łowiectwo, wędkarstwo, ochronę przyrody, różnorodność biologiczną i zrównoważone korzystanie z natury. Na 7,5 tys. metrów kwadratowych pokazuje się 50 wystawców reprezentujących 100 krajów.
Wystawę zwiedzili krakowscy Bracia Kurkowi – Braciom, którzy są zadeklarowanymi myśliwymi  i obrońcami przyrody. Do Budapesztu pojechali z inicjatywy prezesa Okręgu Krakowskiego Bractw Kurkowych Jana Dziuru-Bartkiewicza i podstarszego Bractwa Krakowskiego Marek Zuski. W wyprawie uczestniczyło trzech byłych królów kurkowych, którzy należą do Polskiego Związku Łowieckiego: Jan Dziura-Bartkiewicz, Krzysztof Wójcik i Zbigniew Wolfram. Starszy Bractwa Kurkowego w Krakowie Zdzisław Grzelka zadbał o takie przygotowanie programu wizyty w Budapeszcie, by bracia mogli zobaczyć wystawę, ale też zwiedzić najważniejsze zabytki stolicy Węgier, pojechać do Egeru i zobaczyć nocne mosty Budapesztu z pokładu statku pływającego po Duna