Strona główna

2018-01-01

Dla miłosnikow historii żywej - zaproszenie na Bal Bractwa!

Już tylko niespełna trzy tygodnie pozostały do wielkiego Balu Królewsko -Karnawałowego Bractwa Kurkowego na który zaprasza król kurkowy Piotr M. Mikosz ,,Europejczyk". Bal obfitował będzie w rozmaite atrakcje - między innymi świetną muzykę i wykwitną kuchnię.

Król postanowił na swój Bal Królewsko-Karnawałowy. który odbędzie się 20 stycznia br. w hotelu Double Tree by Hilton, zaprosić także osoby spoza Bractwa, zainteresowane historią Krakowa i bliższym poznaniem braci kurkowych. – Podczas balu odbędzie się aukcja charytatywna darów przekazanych nam przez znane postaci ze świata polityki, kultury oraz mediów – podkreśla Piotr M. Mikosz ,,Europejczyk”. – Dochód zostanie przeznaczony na rzecz Stowarzyszania Rodzin oraz Przyjaciół Dzieci Specjalnej Troski ,,Dom nadziei".

Gościem specjalnym balu będzie Ewa Wachowicz, ambasador Krakowa.

Znane już jest menu. Serwowany będzie (między innymi) tatar ze śledzia z zielonym jabłkiem, pikantna zupa z pieczonych pomidorów, kurczak supreme na ciemnym sosie rozmarynowym z dodatkiem pieczonych ziemniaków, duszona karkówka w sosie własnym, sałatka z zapiekanym kozim serem z musztardowo-miodową emulsją, a także szarlotka, sernik z malinami i białą czekoladą, markowe wina oraz inne alkohole.

Zanim bal się rozpocznie – kilka foto-próbek atmosfery brackich balów :). Fot. JM