Strona główna

2018-10-16

Kościół dziękuje w 40-lecie wyboru Karola Wojtyły na Stolicę Piotrową. Otwarcie wystawy w Sanktuarium na Białych Morzach

Uroczystości  w Sanktuarium, rozpoczęły się od prezentacji znaczka, którego dystrybucje tego dnia rozpoczęła Poczta Polska. Przedstawia on mozaikę ze szkła weneckiego autorstwa Magdaleny Czeskiej, wykonaną jako witryna okna papieskiego w Krakowie.  Znaczek, dodajmy, wydrukowano w nakładzie 144 tysięcy egzemplarzy  techniką offsetową, na papierze fluorescencyjnym.

Rzeźba w holu głównym jest darem od Rycerzy Kolumba, którzy w Waszyngtonie prowadzą Narodowe Sanktuarium Świętego Jana Pawła II. Dzieło to zostało przekazane ks. kard. Stanisławowi Dziwiszowi w trakcie zeszłorocznej Najwyższej Konwencji Rycerzy Kolumba w St. Louis, podczas której były sekretarz Jana Pawła II był honorowym gościem.

Napis na cokole rzeźby brzmi: „Szukałem Was, a teraz Wy przyszliście do mnie. Jan Paweł II 2 kwietnia 2005 r.”, upamiętniające jedne z ostatnich słów wypowiedzianych przez Jana Pawła II wypowiedziane do młodzieży i wszystkich zgromadzonych na placu św. Piotra w Rzymie. Rzeźna odsłonięta została przez nuncjusza apostolskiego w  Polsce oraz metropolitę krakowskiego ks. abp. Marka Jędraszewskiego.

 
Więcej: 
 
https://dziennikpolski24.pl/krakowski-kosciol-dziekuje-w-40lecie-wyboru-karola-wojtyly-na-stolice-piotrowa-otwarcie-wystawy-w-sanktuarium-na-bialych/ar/13594568