Strona główna

2021-10-03

Marek Długosz królem Okręgu Krakowskiego Bractw Kurkowych

Marek Długosz z krakowskiego Bractwa Kurkowego zdobył tytuł króla Okręgu Krakowskiego Bractw Kurkowych, marszałkami zostali Marek Rogóż i Grzegorz Bartkiewicz. Zawody zostały zorganizowane w sobotę 25 września 2021 r. przez prezesa Okręgu Krakowskiego Bractw Kurkowych Jana Dziurę-Bartkiewicza na strzelnicy Pasternik. Gośćmi honorowymi byli generałowie lotnictwa, którzy w przeszłości byli komendantami Lotniczej Akademii Wojskowej w Dęblinie: jedyny polski kosmonauta, generał bryg. Mirosław Hermaszewski, gen. dyw. Mieczysław Walentynowicz i gen. bryg. Tomasz Drewniak.

To pierwsze od dwóch lat spotkanie braci na strzelnicy. COVID-19 całkowicie sparaliżował życie brackie. W Krakowie nie było strzelenia królewskiego, nie było jesiennego strzelania o puchary króla i marszałków. Prezes Jan Dziura-Bartkiewicz uparł się by zrobić strzelania okręgowe, bo ich zwycięzca będzie mógł wystartować w przyszłorocznych strzelaniach o tytuł Króla Europy w belgijskim mieście Deinze. Dlatego też z radością powitał wielu gości na strzelnicy Pasternik, w tym występującego w nowej roli prezesa Bractwa Kurkowego w Krakowie Zdzisława Grzelkę, który na tę funkcję został wybrany dwa dni wcześniej.

Odbyło się wiele strzeleń. W otwartych zawodach dla dzieci wygrał Paweł Moryc, przed Kubą Futkowskim, Edwardem Bartkiewiczem i Danielem Bartkiewiczem. W konkurencji kobiet triumfowała Karolina Moryc przed Justyną Wolfram i Iloną Żmudą. Puchar Cechu Motoryzacyjnego zbobył Janusz Ziętek, puchar Cechu Rzemiosł Różnych trafił do Grzegorza Albrechtowicza.

Puchar Jana Dziury-Bartkiewicza, prezesa Okręgu Krakowskiego Bractw Kurkowych zdobył Grzegorz Albrechtowicz z Gorlic, drugie miejsce zajął Paweł Krywanski z Tarnowa, a trzecie Józef Wojnarski z Gorlic.
Puchar, który ufundowała Aleksandra Dzięcioł-Gęsiarz, przewodnicząca Zarządu Okręgowego Polskiego Związku Łowieckiego, Łowczy Okręgowy wygrał Wiesław Flejtuch z Krakowa, drugi był Jerzy Gałczyński z Krakowa a trzeci Janusz Wójcik (sen) z Krakowa.
Puchar gen. dyw. pilota Mieczysława Walentynowicza trafił do Gerzegorza Medeleine, drugi był Krystian Grzybek a trzeci Marek Długosz.
Puchar gen. bryg. pilota Tomasza Drewniaka wygrał Paweł Krywański, drugi był Józef Wojnarski a trzeci Mirosław Hermaszewski.
Puchar gen. bryg. pilota Mirosława Hermaszewskiego zdobył Władysław Przybylski, drugi był Janusz Ziętek a trzeci Paweł Krywański.

W strzelaniu głównym o tytuł króla Okręgu Krakowskiego rywalizowało 14 braci, największym zainteresowaniem cieszyło się strzelanie o puchar gen. Mirosława Hermaszewskiego - strzelało 28 braci.