Strona główna

2019-04-27

Piąta rocznica kanonizacji Papieża Jana Pawła II

Pięć lat temu, 27 kwietnia 2014 r. kanonizowany został nasz rodak Jan Paweł II. Uroczystość odbyła się w Niedzielę Miłosierdzia Bożego, w święto ustanowione przez papieża Polaka. Kanonizacja odbyła się w 9 lat po śmierci i 3 lata po beatyfikacji wielkiego Papieża. Karol Wojtyła kierował Kościołem od 1978 do 2005 r.

Był pierwszym od ponad 450 lat biskupem Rzymu niepochodzącym z Włoch. ..Święty Jan Paweł II był najbardziej znanym i największym z Polaków, a jego pontyfikat miał ogromny wpływ na naszą historię – historię naszego państwa, jak i osobiste historie poszczególnych obywateli. Słowa przez niego wypowiedziane wciąż brzmią w naszych sercach, nie pozwólmy, by zostały zapomniane – również dziś są bardzo aktualne i potrzebne" – mówił w rocznicę kanonizacji rzecznik episkopatu Polski ks. Paweł Rytel-Andrianik.

W Krakowie Bractwo Kurkowe oddało cześć św. Janowi Pawłowi II składając kwiaty przed pomnikiem Papieża w parku Strzeleckim. Naszą organizację reprezentowali podstarszy Bractwa:  Józef Hojda, Kazimierz Loranc oraz brat Janusz Michalczak.