Strona główna

2021-10-11

Pożegnanie Karoliny Kaczorowskiej

Równolegle w Londynie i Białymstoku odbyło się pożegnanie Karoliny Kaczorowskiej, wdowy po ostatnim Prezydencie RP na Uchodźstwie.

Urna z prochami Karoliny Kaczorowskiej ma być złożona w Panteonie Wielkich Polaków Świątyni Opatrzności Bożej w Warszawie, gdzie spoczywa ostatni Prezydent RP na Uchodźstwie Ryszard Kaczorowski, który zginął w katastrofie smoleńskiej 10 kwietnia 2010 r. „Ze względu na pandemię koronawirusa termin pogrzebu nie został jeszcze wyznaczony.
Uroczystości w Londynie w kościele św. Franciszka z Asyżu przy Cullingworth odbyły się wponiedziałek 4 października 2021 r. Przy trumnie zgromadziła się najbliższa rodzina Karoliny Kaczorowskiej, jej przyjaciele, przedstawiciele organizacji polonijnych oraz delegacji z Polski.
Msza św. w Archikatedrze Białostockiej – z udziałem Bractw Kurkowych, pocztów sztandarowych, młodzieży i zaproszonych gości – odbyła się także 4 października br. Po jej zakończeniu uczestników ceremonii zaproszono na koncert i emisję reportażu „Karolina Kaczorowska – ostatnia Pierwsza Dama II RP”. KRakowskie Bractwo Kurkowe w uroczystościach pożegnalnych reprezentował Jacek Czepczyk.