Strona główna

2020-12-18

Pożegnanie niezawodnego Przyjaciela Bractwa - gen. dywizji Sławomira Kowalskiego, dowódcy DKL COLąd

W siedzibie Dowództwa Centrum Operacji Lądowych - Dowództwo Komponentu Lądowego, o czym informowaliśmy na łamach sobotniego ,,Dziennika Bractwa Kurkowego", odbyło się pożegnanie gen. dywizji Sławomira Kowalskiego, dowódcy tej formacji, który przechodzi w stan spoczynku.

Bractwo zapamięta gen. Kowalskiego jako człowieka niezwykle życzliwego, świetnego organizatora i współgospodarza wspólnych wydarzeń i świąt. Gen. Sławomir Kowalski urodził się 19 grudnia 1960 r. w Bytomiu. Jest oficerem dyplomowanym. Jako dowódca COLąd-DKL realizował zadania w wymiarze narodowym zgodnie z przeznaczeniem.

W Unii Europejskiej wyznaczony został na dowódcę Operacji Unii Europejskiej OHQ BG V4 2019 / 2. Jest doktorem w dziedzinie nauk społecznych, nauki o obronności (2017). Serdeczne podziękowania w imieniu Bractwa złożył starszy Bractwa Henryk Kuśnierz z podstarszymi Bractwa Józefem Hojdą oraz Kazimierzem Lorancem.
W uroczystości uczestniczyła m.in. Krystyna Kwiatkowska, małżonka patrona Dowództwa Operacyjnego Rodzjów Sił Zbrojnych, a także Katarzyna Basiak-Gała, dyrektor krakowskiego oddziału Narodowego Banku Polskiego.

Janusz Michalczak

Fot. Zespół Reporterski ,,Combat Camera"” z Dowództwa Operacyjnego Rodzjów Sil Zbrojnych im. generała Bronisława Kwiatkowskiego