Strona główna

2019-06-05

Prof. Antoni Dziatkowiak, honorowy brat kurkowy, otrzymał godnosć honorowego obywatela Krakowa

Dzisiaj odbyła się XVII uroczysta sesja Rady Miasta Krakowa zwołana z okazji Święta Miasta oraz dla nadania tytułu honorowego obywatelstwa stołecznego królewskiego miasta Krakowa prof. Antoniemu Dziatkowiakowi, twórcy podwalin pod nowoczesną kardiochirurgię, honorowemu bratu kurkowemu.

Gratulacje sławie krakowskiej medycyny złożył król kurkowy Adam Rajpold ,,Casmirus" z marszałkami - Rafałem Kowalem i Rafałem Wolframem. Przypomnijmy, że w roku 1988 prof. Antoni Dziatkowiak wykonał pierwszy w Krakowie przeszczep serca i do roku 2001 przeprowadził wraz z zespołem ponad 500 transplantacji serca i 20 tys. innych operacji serca i aorty.

– Przyznając Panu Profesorowi honorowe obywatelstwo Krakowa chcemy podziękować za długoletnią i spektakularną działalność, za wkład w rozwój miasta jako liczącego się ośrodka nauk medycznych, ale przede wszystkim za codzienną pracę i służbę wypełnianą z sercem i oddaniem - mówił prezydent Krakowa prof. Jacek Majchrowski.

Nowemu honorowemu obywatelowi Krakowa gratulacje złożyli przedstawiciele Bractwa Kurkowego - król kurkowy Adam Rajpold ,,Casmirus" z marszałkami -Rafałem Kowalem i Rafałem Wolframem.

Janusz Michalczak, fot. Marian Satała