Strona główna

2018-10-01

Święto 6. Brygady Powietrznodesantowej w Krakowie

Piękna jesienna pogoda dopisała żołnierzom 6. Brygady Powietrznodesantowej, którzy obchodzili dziś swoje święto, oraz goszczącej u nich delegacji Bractwa Kurkowego z podstarszym Kazimierzem Lorancem i królem kurkowym Zbigniewem Wolframem ,,Niepodległym".

Więcej o tym wydarzeniu w relacji naszego Przyjaciela Tadeusza Dytko:

Święto 6. Brygady Powietrznodesantowej w Krakowie. Dopisała pogoda i goście, a wśród nich wielu generałów obecnie służących w wojsku i tych w rezerwie, którzy pozostali wierni "bordowemu beretowi". W tego typu uroczystości nie mogło zabraknąć braci kurkowych z podstarszym Kazimierzem Lorancem i królem Zbigniewem Wolframem "Niepodległym" z jego marszałkami.To pierwsze święto z udziałem nowego dowódcy brygady, gen.bryg. Szymona Koziatka, który w latach 90. XX wieku swoją karierę wojskową zaczynał w 18. batalionie powietrznodesantowym w Bielsku-Białej.

Po części oficjalnej gospodarze zafundowali skoki spadochronowe, stoiska promocyjne, żołnierską grochówkę oraz koncert zespołu "CZASZA" wraz z artystami z brygadowego klubu oraz z Klubu 21. Brygady Strzelców Podhalańskich' Liczba otrzymanych odznaczeń i wyróżnień przez spadochroniarzy za ostatni rok świadczy o wysokim stopniu wyszkolenia oraz o perfekcyjnym wykonywaniu zadań podczas krajowych i międzynarodowych ćwiczeń.

https://www.facebook.com/tadeusz.dytko?hc_ref=ARTv0IgRnL6PjxVfY0jpql7h5NV4mOAstGz0dFRIQhrxWp9k4EYlvxmflFRV-eMmI-M